cart icon

waste me not
ekologiczne ubrania

Branża odzieżowa zajmuje niechlubne drugie miejsce na liście nieprzyjaznych środowisku przemysłów – zaraz po branży naftowej. Kupujemy bezrefleksyjnie kolejne T-shirty nie zastanawiając się, że do produkcji każdego zużywa się ok. 2,7 tys. litrów wody, a do produkcji bawełny zużywa się jedną piątą światowej produkcji pestycydów. 
Skalę problemu zwiększa niepełne wykorzystywanie odzieży i brak recyklingu – 30 proc. wyprodukowanych ubrań nie zostaje sprzedanych, a na wysypiska co roku trafiają 92 mln ton odpadów stałych, wygenerowanych przez branżę modową.

Warto zastanowić się nad swoimi wyborami. Stawiać na wtórny obieg ciuchów. Kupować mniej, ale lepszej jakości.

Ubrania z bawełny z recyclingu

Rozwiązaniem jest też upcycling, czyli  forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Nasza tkanina to 100% bawełna upcyclingowana z ponownie wykorzystanych skrawków poprodukcyjnych. Lekka, oddychająca tkanina o luźnym splocie. Tkanina ma fakturę i właściwości cienkiego lnu. Wyprodukowana w szacunku do ludzi i środowiska, 100% biodegradowalna. Wybielana ekologicznie solą morską, enzymami i orzechami piorącymi, bez użycia chloru, wolna od wszelkich substancji toksycznych szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Farbowana barwnikami roślinnymi uzyskanymi z kwiatów, owoców, korzeni i liści, takimi jak: indygo, migdałecznik chebułowiec, marzanna barwierska, granat, orzechy piorące, kurkuma, tamarynt. 
Cały proces produkcji i farbowania pozbawiony jest toksycznych i sztucznych dodatków. 
Użyte zioła są przyjazne dla skóry, mają właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, odpowiednie dla skóry z AZS.

Ubrania szyjemy w krótkich seriach lub na zamówienie, żeby nie tworzyć nadmiaru niepotrzebnych produktów.
Pakujemy je w grube koperty z odzysku ze 100% makulatury, a informacje drukujemy również na papierze ze 100% wtórnego obiegu. Ograniczamy zbędne etykiety, metki, torebki, bibułki.

Jeśli marzy Ci się coś czego nie ma w ofercie napisz do nas.